VÒLEI PLATJA 2024

Normes

Ubicació

L’esport es practica en una pista de 8 metres d’ample i 16 metres de llarg, rodejat d’una zona lliure de 2 metres a tots els seus costats. L’espai lliure de joc és l’espai lliure que hi ha per sobre de l’àrea de joc, el qual ha d’estar lliure de qualsevol obstacle.

La superfície es revisarà per part de l’organització, per evitar que no existeixin elements externs que puguin causar una lesió.

Reglament

La competició es guiarà pel Reglament oficial de la FIVB, excepte en aquells aspectes que quedin recollits en aquestes bases.

Modalitat

Grups de X equips que es realitzaran per sorteig. El sorteig el farà a32events i el comunicarà amb suficient temps als integrants dels equips per poder assistir a la competició. Es farà una primera fase de lligueta on cada equip jugarà X partits. El primer classificat de cada grup passarà a la fase d’eliminatòries i tantes posicions depenent del nombre de grups fins a 8 equips. Depenent del nombre d’equips inscrits es farà lligueta de consolació per les posicions de la 9 a la 16.

Equips

Els equips estan formats per màxim 7 jugadors, que estaran inscrits prèviament, en el cas que existís un canvi de última hora, es comunicarà a l’organització. Als partits jugaran 4 per cada equip.

Els equips poden ser mixtes, ja que no es considera una diferència de gènere.

Partit (Els partits)

El partit comença amb un sorteig per determinar quin equip fa d’atacant i quin de defensor.

Els partits duren 10  minuts, i el rellotge NO s’atura cada vegada que la pilota «està morta» o la pilota marxa de l’espai de joc.

Es pot acordar entre els 2 equips fer un descans de 2 minuts.

La durada dels partits es podrà modificar depenent de la disponibilitat d’instal·lacions.

Guanyador del partit

Guanya el que tingui major puntuació una vegada exhaurit el temps. En el cas d’existir un empat en el moment de sonar el senyal de temps exhaurit, es finalitzarà el punt per desempatar com si fos punt d’or.

La retirada d’un equip en un partit, abans de la seva finalització, suposa la pèrdua del partit per 9-0.

Material

L’organització posarà les pilotes.

Pluja

La pluja no serà motiu de suspensió d’un partit. En cas d’estar les pistes impracticables, es suspendrà el partit i l’organització comunicarà quan s’haurà de realitzar el partit amb temps.

Àrbitre

L’arbitratge dels partits anirà a càrrec dels altres equips que no estan jugant en aquell moment, l’organització anirà informant en cada moment, els partits que es juguen i quin equip arbitra.

Canvis

Es faran quan la pilota està «morta», és a dir, quan hagi de restaurar-se el joc normal.

Passa a la següent fase

Passa l’equip que té més punts de cada grup (X equips per grup). En cas d’empat, passa l’equip guanyador en el partit on s’enfronten els 2 equips empatats.

Horari

Si un equip arriba superats els 5 minuts de l’inici del partit, i l’equip contrari ha arribat a l’hora, té tres possibilitats:

  • Acceptar disputar el partit, descomptant el temps acumulat de retard i finalitzant el partit, a l’hora prevista.
  • Guanyar els punts i jugar un partit amistós que finalitzarà a l’hora que estava prevista.
  • Guanyar els punts i no jugar un partit amistós.

Instal.lacions

UEsports Barcelona

Calendari 27/4/2024

HoraPartitRes.
9:15HSJD - Sharky Team / VHIO - AeroRed -
9:15H. CLÍNIC - Les Traumades / HSJD - Cobra Kai -
9:15PS PERE VIRGILI-1 / H. CLÍNIC - Los ñoquis -
9:15HSJD - Disasters Kai / PARC TAULÍ - Equipo Braves -
9:15H. CLÍNIC - PHDESTROYERS / H. MAR - Todoterreno 4x4 -
9:15GH LA MERCÈ - Mercè Voley / HSJD - Python Kai -
9:15CAT SALUT - Lean Team / H. CLÍNIC - Cardio Smashers -
9:15Vall d'Hebron - Gyne Lab 2 / H.MAR - Anafrateam -
9:30H. CLÍNIC - La tranquilidad / FP Maragall_Vol_Fundraising -
9:30H. MAR - 2 / H. VILADECANS - Vilavolei TNA -
9:30H. MAR - 1 / CSI - Keta Rangers -
9:30H SANT PAU - Ambizione 2.0 / H BELLVITGE - Los Pichones -
9:30CSI - Rompebolas / H BELLVITGE - Piticlin -
9:30BSA - Comunicació / CAP SSARRIA - 1 -
9:30Vall d'Hebron - Gyne Lab / CAP SSARRIA - 2 -
9:30H SANT PAU - Imperio Romano / FP Maragall_Vol_Equip 1 -
9:45HSJD - Sharky Team / FP Maragall_Vol_Fundraising -
9:45H. CLÍNIC - Les Traumades / H. VILADECANS - Vilavolei TNA -
9:45PS PERE VIRGILI-1 / CSI - Keta Rangers -
9:45HSJD - Disasters Kai / H BELLVITGE - Los Pichones -
9:45H. CLÍNIC - PHDESTROYERS / H BELLVITGE - Piticlin -
9:45GH LA MERCÈ - Mercè Voley / CAP SSARRIA - 1 -
9:45CAT SALUT - Lean Team / CAP SSARRIA - 2 -
9:45Vall d'Hebron - Gyne Lab 2 / FP Maragall_Vol_Equip 1 -
10:00H. CLÍNIC - La tranquilidad / VHIO - AeroRed -
10:00H. MAR - 2 / HSJD - Cobra Kai -
10:00H. MAR - 1 / H. CLÍNIC - Los ñoquis -
10:00H SANT PAU - Ambizione 2.0 / PARC TAULÍ - Equipo Braves -
10:00CSI - Rompebolas / H. MAR - Todoterreno 4x4 -
10:00BSA - Comunicació / HSJD - Python Kai -
10:00Vall d'Hebron - Gyne Lab / H. CLÍNIC - Cardio Smashers -
10:00H SANT PAU - Imperio Romano / H.MAR - Anafrateam -
10:15VHIO - AeroRed / FP Maragall_Vol_Fundraising -
10:15HSJD - Cobra Kai / H. VILADECANS - Vilavolei TNA -
10:15H. CLÍNIC - Los ñoquis / CSI - Keta Rangers -
10:15PARC TAULÍ - Equipo Braves / H BELLVITGE - Los Pichones -
10:15H. MAR - Todoterreno 4x4 / H BELLVITGE - Piticlin -
10:15HSJD - Python Kai / CAP SSARRIA - 1 -
10:15H. CLÍNIC - Cardio Smashers / CAP SSARRIA - 2 -
10:15H.MAR - Anafrateam / FP Maragall_Vol_Equip 1 -
10:30H. CLÍNIC - La tranquilidad / HSJD - Sharky Team -
10:30H. MAR - 2 / H. CLÍNIC - Les Traumades -
10:30H. MAR - 1 / PS PERE VIRGILI-1 -
10:30H SANT PAU - Ambizione 2.0 / HSJD - Disasters Kai -
10:30CSI - Rompebolas / H. CLÍNIC - PHDESTROYERS -
10:30BSA - Comunicació / GH LA MERCÈ - Mercè Voley -
10:30Vall d'Hebron - Gyne Lab / CAT SALUT - Lean Team -
10:30H SANT PAU - Imperio Romano / Vall d'Hebron - Gyne Lab 2 -
10:45HSJD - Sharky Team / VHIO - AeroRed -
10:45H. CLÍNIC - Les Traumades / HSJD - Cobra Kai -
10:45PS PERE VIRGILI-1 / H. CLÍNIC - Los ñoquis -
10:45HSJD - Disasters Kai / PARC TAULÍ - Equipo Braves -
10:45H. CLÍNIC - PHDESTROYERS / H. MAR - Todoterreno 4x4 -
10:45GH LA MERCÈ - Mercè Voley / HSJD - Python Kai -
10:45CAT SALUT - Lean Team / H. CLÍNIC - Cardio Smashers -
10:45Vall d'Hebron - Gyne Lab 2 / H.MAR - Anafrateam -
11:00H. CLÍNIC - La tranquilidad / FP Maragall_Vol_Fundraising -
11:00H. MAR - 2 / H. VILADECANS - Vilavolei TNA -
11:00H. MAR - 1 / CSI - Keta Rangers -
11:00H SANT PAU - Ambizione 2.0 / H BELLVITGE - Los Pichones -
11:00CSI - Rompebolas / H BELLVITGE - Piticlin -
11:00BSA - Comunicació / CAP SSARRIA - 1 -
11:00Vall d'Hebron - Gyne Lab / CAP SSARRIA - 2 -
11:00H SANT PAU - Imperio Romano / FP Maragall_Vol_Equip 1 -
11:15HSJD - Sharky Team / FP Maragall_Vol_Fundraising -
11:15H. CLÍNIC - Les Traumades / H. VILADECANS - Vilavolei TNA -
11:15PS PERE VIRGILI-1 / CSI - Keta Rangers -
11:15HSJD - Disasters Kai / 23 -
11:15H. CLÍNIC - PHDESTROYERS / 24 -
11:15GH LA MERCÈ - Mercè Voley / CAP SSARRIA - 1 -
11:15CAT SALUT - Lean Team / CAP SSARRIA - 2 -
11:15Vall d'Hebron - Gyne Lab 2 / FP Maragall_Vol_Equip 1 -
11:30H. CLÍNIC - La tranquilidad / VHIO - AeroRed -
11:30H. MAR - 2 / HSJD - Cobra Kai -
11:30H. MAR - 1 / H. CLÍNIC - Los ñoquis -
11:30H SANT PAU - Ambizione 2.0 / PARC TAULÍ - Equipo Braves -
11:30CSI - Rompebolas / H. MAR - Todoterreno 4x4 -
11:30BSA - Comunicació / HSJD - Python Kai -
11:30Vall d'Hebron - Gyne Lab / H. CLÍNIC - Cardio Smashers -
11:30H SANT PAU - Imperio Romano / H.MAR - Anafrateam -
11:45VHIO - AeroRed / FP Maragall_Vol_Fundraising -
11:45HSJD - Cobra Kai / H. VILADECANS - Vilavolei TNA -
11:45H. CLÍNIC - Los ñoquis / CSI - Keta Rangers -
11:45PARC TAULÍ - Equipo Braves / H BELLVITGE - Los Pichones -
11:45H. MAR - Todoterreno 4x4 / H BELLVITGE - Piticlin -
11:45HSJD - Python Kai / CAP SSARRIA - 1 -
11:45H. CLÍNIC - Cardio Smashers / CAP SSARRIA - 2 -
11:45H.MAR - Anafrateam / FP Maragall_Vol_Equip 1 -
12:00H. CLÍNIC - La tranquilidad / HSJD - Sharky Team -
12:00H. MAR - 2 / H. CLÍNIC - Les Traumades -
12:00H. MAR - 1 / PS PERE VIRGILI-1 -
12:00H SANT PAU - Ambizione 2.0 / HSJD - Disasters Kai -
12:00CSI - Rompebolas / H. CLÍNIC - PHDESTROYERS -
12:00BSA - Comunicació / GH LA MERCÈ - Mercè Voley -
12:00Vall d'Hebron - Gyne Lab / CAT SALUT - Lean Team -
12:00H SANT PAU - Imperio Romano / Vall d'Hebron - Gyne Lab 2 -
12:151er GRUP A / 1er GRUP E -
12:151er GRUP B / 1er GRUP F -
12:151 er GRUP C / 1er GRUP G -
12:151 er GRUP D / 1er GRUP H -
12:251er A/E / 1er C/G -
12:251er B/F / 1er D/H -
12:252on A/E / 2on C/G -
12:252on B/F / 2on D/H -
12:35FINAL / -
12:353er i 4art / -
12:355è i 6è / -
12:357è i 8è / -

Quarts

IniciFiPartitRes
12:0012:10



12:0012:10



12:0012:10



12:0012:10



Semifinals

IniciFiPartitRes
12:1012:20



12:1012:20



3er i 4art

IniciFiPartitRes
12:2012:30



Final

IniciFiPartitRes
12:2012:30



GRUP A

GRUPEquipJuGuPePts
A1H. CLÍNIC - La tranquilidad
A2HSJD - Sharky Team
A3VHIO - AeroRed
A4FP Maragall_Vol_Fundraising

GRUP C

GRUPEquipJuGuPePts
C1H. MAR - 1
C2PS PERE VIRGILI-1
C3H. CLÍNIC - Los ñoquis
C4CSI - Keta Rangers

GRUP E

GRUPEquipJuGuPePts
E1CSI - Rompebolas
E2H. CLÍNIC - PHDESTROYERS
E3H. MAR - Todoterreno 4x4
E4H BELLVITGE - Piticlin

GRUP G

GRUPEquipJuGuPePts
G1Vall d'Hebron - Gyne Lab
G2CAT SALUT - Lean Team
G3H. CLÍNIC - Cardio Smashers
G4CAP SSARRIA - 2

GRUP B

GRUPEquipJuGuPePts
B1H. MAR - 2
B2H. CLÍNIC - Les Traumades
B3HSJD - Cobra Kai
B4H. VILADECANS - Vilavolei TNA

GRUP D

GRUPEquipJuGuPePts
D1H SANT PAU - Ambizione 2.0
D2HSJD - Disasters Kai
D3PARC TAULÍ - Equipo Braves
D4H BELLVITGE - Los Pichones

GRUP F

GRUPEquipJuGuPePts
F1BSA - Comunicació
F2GH LA MERCÈ - Mercè Voley
F3HSJD - Python Kai
F4CAP SSARRIA - 1

GRUP H

GRUPEquipJuGuPePts
H1H SANT PAU - Imperio Romano
H2Vall d'Hebron - Gyne Lab 2
H3H.MAR - Anafrateam
H4FP Maragall_Vol_Equip 1

Campions Vòlei Platja 4x4

Dibuix interrogant

Subcampions Vòlei Platja 4x4

Dibuix interrogant

Tercers Vòlei Platja 4x4

Dibuix interrogant
Contacte: