ESCAPE ROOM 2023

Normes

Ubicació

Reglament

La competició es guiarà per les normes internes de les instal·lacions, que seran explicades a l’inici de l’activitat.

Ubicació

En aquesta edició 2023, es continua confiant amb l’Escape Hunt Barcelona, per donar l’oportunitat a tots els equips que puguin realitzar els 3 reptes. Per la seva situació i facilitat en arribar en transport públic i les seves sales. Possibilitat d’idiomes.

Sales

L’organització realitzarà un sorteig, que serà comunicat a tots els participants de dia i hora. Una vegada arribin els equips, es farà un segon sorteig per assignar a cada equip el número d’una sala.

Només es podrà demanar canvi de sala si un equip demostra que ja ha realitzat el tema de la sala que li ha tocat. Ho comunicarà al arribar a les instal·lacions a un dels coordinadors.

Competició

L’activitat estarà dirigida pels coordinadors de les instal·lacions, que a l’inici explicaran les regles i objectiu de l’activitat, valoraran la realització, participació, treball en equip i objectiu aconseguit. Per poder entregar una classificació, els coordinadors introduiran unes normes de: més pistes entregades, temps total per aconseguir l’objectiu, treball ordenat i respecte a les instal·lacions.

Observacions

L’organització no es farà responsable de les pertinences dels participants que es deixin a qualsevol lloc.

L’organització es reserva la possibilitat de suspendre l’activitat si no hi ha una mínima participació.

Canvis:

En el cas que no pugueu participar degut al sorteig, podeu demanar canvi de la següent forma:

  • Hi ha grups que tenen un “0”, indica que aquesta posició esta buida.
  • Si us va bé, escriviu un correu a l’organització indicant el grup que sou, NOM i lletra amb número que esteu identificats ( exemple: G1) i indiqueu el nou dia i hora indicant la lletra i número on esta buit.
  • L’organització anirà fent els canvis amb ordre d’arribada. (correus)

Punt de Trobada

Escape Hunt Barcelona

The Rombo Code (dimarts)

Calendari

DataDiaSessió/TornHora
20-marçDillunsAA16:00 h
20-marçDillunsAB17:30 h
20-marçDillunsAC19:00 h
20-marçDillunsAD20:30 h
21-marçDimartsAE19:00 h
21-marçDimartsAF20:30 h
24-marçDivendresAG16:00 h
24-marçDivendresAH17:30 h
24-marçDivendresAI19:00 h
24-marçDivendresAJ20:30 h
27-marçDillunsAK16:00 h
27-marçDillunsAL17:30 h
27-marçDillunsAM19:00 h
27-marçDillunsAN20:30 h
28-marçDimartsAO19:00 h
28-marçDimartsAP20:30 h
31-marçDivendresAQ16:00 h
31-marçDivendresAR17:30 h
31-marçDivendresAS19:00 h
31-marçDivendresAT20:30 h
11-abrDimartsAU19:00 h
11-abrDimartsAV20:30 h
14-abrDivendresAW16:00 h
14-abrDivendresAY17:30 h
14-abrDivendresAX19:00 h
14-abrDivendresAZ20:30 h
17-abrDillunsBA16:00 h
17-abrDillunsBB17:30 h
17-abrDillunsBC19:00 h
17-abrDillunsBD20:30 h
18-abrDimartsBE19:00 h
18-abrDimartsBF20:30 h
21-abrDivendresBG16:00 h
21-abrDivendresBH17:30 h
21-abrDivendresBI19:00 h
21-abrDivendresBJ20:30 h
24-abrDillunsBK16:00 h
24-abrDillunsBL17:30 h
24-abrDillunsBM19:00 h
24-abrDillunsBN20:30 h
25-abrDimartsBO19:00 h
25-abrDimartsBP20:30 h
28-abrDivendresBQ16:00 h
28-abrDivendresBR17:30 h
28-abrDivendresBS19:00 h
28-abrDivendresBT20:30 h
2-maigDimartsBU19:00 h
2-maigDimartsBV20:30 h
10-maigDimecresBW16:00 h
10-maigDimecresBY17:30 h
10-maigDimecresBX19:00 h
10-maigDimecresBZ20:30 h
11-maigDijousCA16:00 h
11-maigDijousCB17:30 h
11-maigDijous

CC

19:00 h
11-maigDijous

CD

20:30 h
12-maigDivendresCE16:00 h
12-maigDivendresCF17:30 h
12-maigDivendresCG19:00 h
12-maigDivendresCH20:30 h

GRUP AA (20/3 - Dill -16:00h)

PosEquipPts
AA1BELLVITGE - las ionizantes4.0
AA2BELLVITGE - Las Radiactivas6.0
AA3FP MARAGALL - Esc_Equip 45.5
AA4FP MARAGALL - Esc_FUNraising8.25
AA5VHIO - Los Rejuntaos Del Vhio S9.25
AA60

GRUP AD (20/3 - Dill - 20:30h)

PosEquipPts
AD1CSI-SEVAD a la fuga0
AD20
AD30
AD4PARC DEL MAR - Perdidas8.0
AD5GH LA MERCÈ -7- América6.5
AD60

GRUP AB (20/3 - Dill - 17:30h)

PosEquipPts
AB1I JOSEP CARRERAS - 17.0
AB2I JOSEP CARRERAS - 29.0
AB30
AB4H SANT PAU - Paulurdos6.5
AB5H SANT PAU - Paupérrimos4.5
AB6GH SAGRAT COR - 14.5

GRUP AE (21/3 - Dmts -19:00h)

PosEquipPts
AE1CAPSBE - Gal.Lacticas6.58
AE2BELLVITGE - solidarios 100%0
AE3VHIO - Clinically Significant4.60
AE4VHIO - Data Is Correct9.26
AE5PARC DEL MAR - Torribera Girls4.67
AE6PARC DEL MAR - URGARRIORS5.49

GRUP AC (20/3 - Dill - 19:00h)

PosEquipPts
AC1GH SAGRAT COR - 55.75
AC20
AC3CSI-Brocolitos6.75
AC4H CLÍNIC - Escapistas5.75
AC5H CLÍNIC - Les Teresines4.5
AC60

GRUP AF (21/3 -Dmts - 20:30h)

PosEquipPts
AF1H CLÍNIC - Pasilleo UVIR5.11
AF2IDIBELL - SkaPADOs9.73
AF3BSA - LOS PÍXELES5.73
AF4VHIO - Chromateam7.51
AF50
AF6EBA VALLCARCA - 26.80

GRUP AG (24/3 - Div - 16:00h)

PosEquipPts
AG1CSI-Electroduendes5.50
AG2CSI-Aguacateras6.75
AG3H SANT PAU - Facturació7.75
AG4 TEKNON - Equipo A5.00
AG5CSI - BARCELONA6.25
AG6PARC DEL MAR - HMAR - 176.00

GRUP AJ (24/3 - Div - 20:30h)

PosEquipPts
AJ1H SANT RAFAEL - 3 Manabas6.50
AJ2H SANT RAFAEL - 40
AJ3CSI - Las Estrellitas4.25
AJ4CSI - Las pepas5.50
AJ5PARC TAULÍ - Equip Talent5.25
AJ6IDIBELL - Intelbiomedonco9.50

GRUP AM (27/3 - Dill - 19:00h)

GEquipPts
AM1PARC TAULÍ - Tauli Squad
AM2PARC TAULÍ - I3Pteam
AM3H VALL HEBRON - VHIRtuosos
AM4H VALL HEBRON - CardioLab
AM5Hsjd - Los Tecno-Patolocos
AM6H SANT PAU - Rock & Rayos

GRUP AP (28/3 - Dmts - 20:30h)

PosEquipPts
AP1H VALL HEBRON - VHIRciosos
AP2H CLÍNIC - Los del taxi
AP3Hsjd - Equipasso - Grupo 1
AP4Hsjd - Equipasso - Grupo 2
AP5H CLÍNIC - Corazones
AP6H SANT PAU - Besetes

GRUP AS (31/3 - Div - 19:00h)

PosEquipPts
AS1CHV -3
AS2EAP SARDENYA SLP
AS3H SANT PAU - ConGAP
AS4GH SAGRAT COR - 2
AS5CSI- NUMERITO
AS6CIS COTXERES - Las supremas de la 3ª

GRUP AV (11/4 - Dmts - 20:30h)

PosEquipPts
AV1PARC DEL MAR - HMAR - 12 Polaina
AV2H CLÍNIC - Ska-P
AV3BENITO MENNI CASM - Los BenitOs
AV4VHIO - Las Screening Failure
AV5BELLVITGE - HUB HUB HUB
AV6Hsjd - Magnolies

GRUP AX (14/4 - Div - 19:00h)

GEquipPts
AX1FH SJD MARTORELL-1
AX2FH SJD MARTORELL-2
AX3CHV -1
AX4CHV -2
AX5CSI-LAS DIVINAS
AX6PARC TAULÍ - Ndd Tauli Panel

GRUP BB (17/4 - Dill - 17:30h)

PosEquipPts
BB1H SANT PAU - Bioinf 1
BB2H SANT PAU - Bioinf 2
BB3EUGIN - 2
BB4GH SAGRAT COR - 7
BB5H CLÍNIC - los del taxi 2
BB6H CLÍNIC - Los NO médicos

GRUP BE (18/4 - Dmts - 19:00h)

GEquipPts
BE1H VALL HEBRON - the tecnologist's family
BE2H VALL HEBRON - Les Teresines
BE3Hsjd - Serendipitas
BE4CAPSBE - LoS Sherlocks
BE5VHIO - Peptoescape
BE6VHIO - Petxina 1

GRUP BH (21/4 - Div - 17:30h)

GEquipPts
BH1H SANT PAU - Enolas Holmes
BH2H SANT PAU - Peaky Blinders
BH3H SANT PAU - Pepe Carvalho
BH4BSA - LA USA
BH5CSI - UCI TEAM
BH6CSC - 2

GRUP BK (24/4 - Dill - 16:00h)

GEquipPts
BK1CSC - 1
BK2CSC - equip JA !
BK3H CLÍNIC - Fuegote
BK4H CLÍNIC - Incomunicadxs
BK5Hsjd - C2P2
BK6Hsjd - Guiateam

GRUP BN (24/4 - Dill - 20:30h)

PosEquipPts
BN10
BN2BARNACLINIC - Bombetes
BN3BARNACLINIC - Respondonas 3.0
BN4CAPSBE-Last second girls
BN5H CLÍNIC - MicrOtaku
BN6CIS COTXERES - 2 CUAP

GRUP BQ (28/4 - Div - 16:00h)

PosEquipPts
BQ1PARC TAULÍ - Yellow Power
BQ2PARC TAULÍ - Sin salida
BQ30
BQ4VHIO - Usiferos
BQ5EAP DRETA DE L'EIXAMPLE - 1
BQ6VHIO - S'Ha Perdut Un Nen

GRUP BT (28/4 - Div - 20:30h)

PosEquipPts
BT1CAP SARRIA /EL COLOMBO I LAS LANSBURYS
BT2CAP SARRIA / LOS ANGELES DE CHARLY
BT3PARC DEL MAR - QUIROFANTASTICAS
BT4H CLÍNIC - Stalin dísima
BT5Hsjd - Bartter Team
BT6Hsjd - Bombonas

GRUP BW (10/5 - Dim - 16:00h)

GEquipPts
BW1VHIO - Picatecles
BW2VHIO - Prostaticos
BW3PARC DEL MAR - HMAR - 20
BW4PARC DEL MAR - HMAR - 21
BW5FP MARAGALL - Esc_Equip 1
BW6FP MARAGALL - Esc_Equip 2

GRUP BZ (10/5 - Dim - 20:30h)

PosEquipPts
BZ1FH SJD MARTORELL-5
BZ2FH SJD MARTORELL-4
BZ3HCLÍNIC - Pulpo Liante
BZ4FH SJD MARTORELL-6
BZ5EUGIN - 8 Talarn
BZ6H CLÍNIC - Concordis

GRUP AH (24/3 - Div -17:30h)

PosEquipPts
AH1H VALL HEBRON - Les supernenes5.00
AH2PARC DEL MAR - Metabollitos8.75
AH3BELLVITGE - Begoña's Girls4.50
AH4CSI - Las Frescas6.25
AH5VHIO - Las Breakfast7.50
AH6H CLÍNIC - Paris7.00

GRUP AK (27/3 - Dill - 16:00h)

PosEquipPts
AK1EBA VALLCARCA - 1
AK2CSI-Traumaticas
AK3EBA VALLCARCA - 3
AK4H SANT PAU - Escapau
AK5CIS COTXERES - 1
AK60

GRUP AN (27/3 - Dill - 20:30h)

PosEquipPts
AN1CSI-Intocables
AN2H SANT PAU - Oh My Goa!
AN3PARC DEL MAR - HMAR - 10
AN4VHIO - Healthy Banana
AN5VHIO - Usitemers
AN6VHIO - Vhio-Acro

GRUP AQ (31/3 - Div - 16:00h)

PosEquipPts
AQ1VHIO - Sushito
AQ2IDIBELL - Las bravas
AQ3CHV -7
AQ4CHV -8
AQ5I JOSEP CARRERAS - 3
AQ6I JOSEP CARRERAS - 4

GRUP AT (31/3 - Div - 20:30h)

PosEquipPts
AT1H SANT PAU - Gamma
AT2GH SAGRAT COR - 3
AT3BSA - PADESCONECTAR
AT4PARC DEL MAR - LAS LORAS
AT5GH SAGRAT COR - 6
AT6CIS COTXERES - 3

GRUP AW (14/4 - Div - 16:00h)

PosEquipPts
AW1CSI - Las Gambas Purpurina
AW2H SANT PAU - Los Ortitos Malignos
AW3H SANT PAU - Los Arnaldos
AW4H SANT PAU - Parchecitos
AW5CSI- Torrassa Team
AW6Hsjd - Maravilla

GRUP AZ (14/4 - Div - 20:30h)

PosEquipPts
AZ1GH LA MERCÈ - Els POLIfacètics
AZ2CAPSBE - Los Ángeles De Charlie
AZ3Hsjd - Wonder Women
AZ4H SANT PAU - Bonalitos
AZ5H SANT PAU - Corea
AZ6H CLÍNIC - Las chicas de K

GRUP BC (17/4 - Dill -19:00h)

PosEquipPts
BC1CSC- Privacy Titans et al
BC2CSI-Drama queens
BC3VHIO - Equipo A
BC4PARC DEL MAR - HMAR - 19
BC5BARNACLINIC - Bombetes
BC6BARNACLINIC - Naranjitas

GRUP BF (18/4 - Dmts - 20:30h)

PosEquipPts
BF1CSI - seCSIS
BF2EUGIN - 11
BF3EUGIN - 12
BF4VHIO - Grup 1
BF5VHIO - Grup 2
BF6VHIO - Jal2

GRUP BI (21/4 - Div - 19:00h)

PosEquipPts
BI1CHV -6
BI2H CLÍNIC - Lluna
BI30
BI4PS PERE VIRGILI 2 - Viejas Glorias
BI5CSI - Escapem segur
BI6CSI-Miscelánea

GRUP BL (24/4 - Dill - 17:30h)

PosEquipPts
BL1GH SAGRAT COR - 4
BL2EUGIN - 3
BL3EUGIN - 4
BL4CAP SARRIÀ
BL5H SANT PAU - Oncogirls
BL6BELLVITGE - El lado oscuro

GRUP BO (25/4 - Dmts - 19:00h)

PosEquipPts
BO1I JOSEP CARRERAS - 5
BO2I JOSEP CARRERAS - 6
BO3EUGIN - 7
BO4Hsjd - Trukititis
BO5Hsjd - Surgical Dues
BO6PARC DEL MAR - Girlspower

GRUP BR (28/4 - Div - 17:30h)

GEquipPts
BR1 TEKNON - Quiromaniacs
BR2BENITO MENNI CASM - LAS META4
BR3CSC -RH
BR4H CLÍNIC - Supernenas
BR5H CLÍNIC - Villarriba I
BR6H CLÍNIC - Villarriba II

GRUP BU (2/5 - Dmts - 19:00h)

PosEquipPts
BU1CSI-LOS´DESPECHAOS
BU2H CLÍNIC - Irregulars de Villarroel Street
BU3H CLÍNIC - FollowUpas
BU4VHIO - Campari
BU5H CLÍNIC - Clara-mente Qualitat
BU6PS PERE VIRGILI - 1

GRUP BY (10/5 - Dim - 17:30h)

PosEquipPts
BY1VHIO - Genomicavhio
BY2PARC DEL MAR - HMAR - 23 URGE
BY3EUGIN - 5
BY4PARC DEL MAR - HMAR - 24 URGE MAS
BY5H CLÍNIC - PowerMondays
BY6H CLÍNIC - Los Confusionales

GRUP CA (11/5 - Dij - 16:00h)

PosEquipPts
CA1GH LA MERCÈ - Escape Room 6
CA2BELLVITGE - COT- TEAM
CA3VHIO - Etg1
CA4VHIO - Etg2
CA5BSA - Scape Room 1
CA6BSA - Scape Room 2

GRUP AI (24/3 - Div -19:00h)

PosEquipPts
AI1CHV -4 R14.00
AI2CHV -5 Secrets4.25
AI3PARC DEL MAR - Endoscopias al rescate7.00
AI4H CLÍNIC - Les Beeatlejuice del Clínic6.00
AI5FETB1 Malefiques4.00
AI6FETB20

GRUP AL (27/3 - Dill - 17:30h)

GEquipPts
AL1H SANT PAU - Mussols
AL2PARC TAULÍ - Unblinded Team
AL3BELLVITGE - CementerioDeNoticias
AL4BELLVITGE - RPQ
AL5CSI-Selfieman y los minidoctors
AL6CSI-Sushisha

GRUP AO (28/3 - Dmts -19:00h)

PosEquipPts
AO1H SANT PAU - Millonarias
AO2Hsjd - Pezqueñinas
AO3VHIO - Iron Datas
AO4H CLÍNIC - EXIT
AO5VHIO - Oncoescape
AO6CSC - Les Escape Cool

GRUP AR (31/3 - Div - 17:30h)

PosEquipPts
AR1BSA - EL EQUIPAZO
AR2EAP DRETA DE L'EIXAMPLE - 2
AR3CAP SARRIA /LAS DIVAS
AR4CAP SARRIA /LES ZARZAMORES
AR5H CLÍNIC - Platonch
AR6H CLÍNIC - FACT23

GRUP AU (11/4 - Dimts - 19:00h)

PosEquipPts
AU1VHIO - Diversus
AU2CSI-Chubascos a media tarde
AU3VHIO - Pallapupas
AU4VHIO - Leads
AU5VHIO - Mind The Gaap
AU6VHIO - Radiomics

GRUP AY (14/4 - Div - 17:30h)

PosEquipPts
AY1BSA - ME PIRO VAMPIRO
AY2H CLÍNIC - Scape Cercle
AY3IDIBELL - GoldiLadies 1
AY4IDIBELL - GoldiLadies 2
AY5BSA - Scape Room 3
AY6BSA - APENINAS

GRUP BA (17/4 - Dill - 16:00h)

PosEquipPts
BA1EBA VALLCARCA - 4
BA2EUGIN - 6 Blanco
BA3EBA VALLCARCA - 6
BA4H SANT PAU - Sig
BA5CSI-SEVAD a la fuga
BA6H SANT PAU - Los Ángeles Del 110

GRUP BD (17/4 - Dill - 20:30h)

GEquipPts
BD1Hsjd - Las Pipokitas Encucadas
BD2Hsjd - Te Miro Y Te Encuco
BD3PARC DEL MAR - HMAR - 26
BD4PARC DEL MAR - HMAR -27
BD5VHIO - Watson'S Friends
BD6VHIO - Resisoncovhescaperoom

GRUP BG (21/4 - Div - 16:00h)

PosEquipPts
BG1H SANT RAFAEL - Las Empoderadas del Bisturi
BG2GH LA MERCÈ - Soley
BG3H CLÍNIC - Estrella
BG4PARC DEL MAR - HMAR - 11 Parrilla
BG5H CLÍNIC - Skapistas
BG6H CLÍNIC - SOL

GRUP BJ (21/4 - Div - 20:30h)

PosEquipPts
BJ1H SANT RAFAEL - 1
BJ2PARC TAULÍ - Templaris
BJ3CSI-TOfighters
BJ4CSI- The originals
BJ5EUGIN - 1
BJ6BSA - LAS LOCAS DE BSA

GRUP BM (24/4 - Dill - 19:00h)

GEquipPts
BM1GH LA MERCÈ - Escape Room 4
BM2GH LA MERCÈ - Escape Room 5
BM3PARC DEL MAR - HMAR - 7
BM4PARC DEL MAR - HMAR - 8
BM5PARC DEL MAR - HMAR - 9
BM6PARC DEL MAR - HMAR - 13

GRUP BP (25/4 - Dmts - 20:30h)

PosEquipPts
BP1PARC TAULÍ - Pccp
BP20
BP3Hsjd - Los Potentes De Mireia
BP4EAP DRETA DE L'EIXAMPLE - 4 Edgar
BP5IDIBELL - Españita
BP6IDIBELL - FLAMAS

GRUP BS (28/4 - Div - 19:00h)

PosEquipPts
BS1MI TRES TORRES - 1
BS2MI TRES TORRES - 2
BS3CAPSBE - Las Barriguitas
BS4CAPSBE - 4 Patas Para Un Banco
BS5PARC TAULÍ - Tauli Escapa
BS6FH SJD MARTORELL-3

GRUP BV (2/5 - Dmts - 20:30h)

PosEquipPts
BV1VHIO - Oncogenias
BV2VHIO - Power Rangers
BV3BELLVITGE - Hinfluenzaers
BV4VHIO - Nublado
BV5EBA VALLCARCA - 5 Natxo
BV6Hsjd - Funcionals

GRUP BX (10/5 - Dim - 19:00)

PosEquipPts
BX1VHIO - Jal1
BX2BELLVITGE - PET-TAC
BX3PARC DEL MAR - Reines del Mar 1
BX4PARC DEL MAR - Reines del Mar 2
BX5IDIBELL - Nefróticas
BX6IDIBELL - PReTTis

GRUP CB (11/5 - Dij - 17:30h)

PosEquipPts
CB1H CLÍNIC - Dieb Girls
CB2H CLÍNIC - Culturetas
CB3PARC DEL MAR - HMAR - 18
CB4H CLÍNIC - Les doña Concha
CB5H CLÍNIC - Ya no somos verdes
CB6H CLÍNIC - Les reciclades

GRUP CC (11/5 - Dij - 19:00h)

PosEquipPts
CC1H VALL HEBRON - Digivhir
CC2VHIO - Grupo C
CC3VHIO - Grupo D
CC4FP MARAGALL - Esc_English
CC5PARC TAULÍ - Calma
CC6PARC TAULÍ - El Corral De La Pacheca

GRUP CF (12/5 - Div - 17:30h)

GEquipPts
CF1CSI - Las especialistas
CF2BENITO MENNI CASM - Lléname el tanque
CF3BENITO MENNI CASM - Equip: Las Chunguitas
CF4F ACE - MS57
CF5IDIBELL - Spiders
CF6IDIBELL - UIC Dream Team

GRUP CD (11/5 - Dij - 20:30h)

PosEquipPts
CD1H CLÍNIC - Phdinis
CD2PARC TAULÍ - Pixones
CD3H SANT PAU - Unicornios Team
CD40
CD5EUGIN - 10
CD60

GRUP CG (12/5 - Div -19:00h)

PosEquipPts
CG1 TEKNON - Los 5 fantásticos
CG2Hsjd - Hemato-Escape
CG3H SANT PAU - Las Guerreras
CG4IDIBELL - Las Chlamydeas
CG5CHV -9
CG6GH LA MERCÈ - Escape Room 1

GRUP CE (12/5 - Div - 16:00h)

PosEquipPts
CE1CAPSBE - Top Corts
CE2CAPSBE - Capsbe Top Corts
CE3PARC DEL MAR - HMAR - 2
CE4CSC - GRL PWR ??
CE5H CLÍNIC - LXS del medio
CE6EUGIN - 9

GRUP CH (12/5 - Div - 20:30h)

PosEquipPts
CH1PARC TAULÍ - Las Ramonas
CH2PARC TAULÍ - Las Ramonas Ii
CH3CAPSBE - Cracks De Borrell
CH4CAPSBE - Pink Ladies
CH5EAP DRETA DE L'EIXAMPLE - 3
CH60

TOP 5 (Definitiu)

GEquipPts
1
2
3
4
5
6

Campions Escape Room

Dibuix interrogant

Subcampions Escape Room

Dibuix interrogant

Bronze Escape Room

Dibuix interrogant
Contacte: